چگونه به یک فریلنسر حرفه ای تبدیل شویم!

یکی از راه های کسب درآمد از اینترنت آزادکار بودن یا همان فریلنسر بودن در اینترنت است.یک فریلنسر خدماتی را به کاربران ارائه می دهد که این خدمات بر اساس تخصصی که آن شخص دارد ارائه می شود.Freelancer ها یا همان آزادکار ها افرادی هستند که تخصص خود را در یک زمینه و با مبلغی مشخص در اختیار دیگران قرار می دهند.

.

فریلنسر ها چه کسانی هستند؟

شاید تصور کنید که Freelancer ها افراد خاص با ویژگی خاصی هستند و شما برای ملحق شدن به آنها باید زمان زیادی را صرف آموزش خود کنید.اما سخت در اشتباهید چون آزادکارها افراد عادی جامعه هستند و قطعا هر شخصی در این جامعه قادر به ارائه خدماتی هست که به درد دیگران می خورد.افرادی همچون تایپیست ها،مترجمان،برنامه نویسان،گرافیست ها و افراد زیاد دیگری که در هر زمینه ای تخصصی دارند و این تخصص را در اختیار دیگران قرار داده و در ازای خدمات خود از آنها هزینه دریافت می کنند.

امروزه فریلنسرها کار را برای خیلی افراد راحت کرده اند و باعث ایجاد زنجیره ای مفید در زمینه کسب درآمد اینترنتی شده اند.آنها علاوه بر اینکه خودشان کسب درآمد می کنند، کار افراد زیادی را که به آنها نیاز دارند به راحتی راه می اندازند.برای مثال اگر تا دیروز برای تایپ چند صفحه از یک کتاب مجبور به مراجعه به مغازه خدمات کامپیوتری بودید،امروز میتوانید به چند عکس ساده از همین صفحات و ارسال آنها برای یک فریلنسر فایل تایپ شده خود را در مدتی کم تحویل گرفته و هزینه را به شکل آنلاین به او پرداخت کنید.

.

فری لنسرها

.

چطور به یک فریلنسر (Freelancer) تبدیل شویم

قطعا شما هم تخصصی دارید که می توانید آن را در اینترنت به اشتراک گذاشته و از آن کسب درآمد کنید.اگر احساس می کنید قادر به ارائه خدماتی در اینترنت هستید همین امروز این کار را استارت بزنید.برای مثال شما یک تایپیست در حد متوسط هستید و می توانید پروژه های تایپ دیگران را دریافت و برای آنها انجام دهید.پس همین امروز می توانید به سایت هایی که فریلنسر ها را ثبت نام می کند و خدمات آنها را به دیگران ارائه می دهد ثبت نام کرده و مشخصات نوع خدماتی را که میتوانید انجام دهید را در آنجا درج کرده و کار خود را شروع کنید.

پس از ثبت نام در این سایت ها به مرور زمان و بسته به کیفیت کار شما و امتیازی که از کاربران دریافت می کنید درخواست های زیادی جهت انجام پروژه های آنها به شما ارسال می شود که این پروژه ها برای شما کسب درآمد اینترنتی خوبی را به همراه خواهد داشت.

.

freelancer

.

نکاتی که شما را به یک فریلنسر حرفه ای تبدیل می کند

اگر تصمیم دارید که افراد زیادی به شما مراجعه کرده و پروژه های خود را به شما تحویل دهند و در ازای آن نیز هزینه خوبی به شما پرداخت کنند پس باید این نکات را حتما رعایت کنید.اول اینکه فراموش نکنید که با مشتری های خود به درستی صحبت کنید و فراموش نکنید که آینده شغلی شما در این زمینه به نظر مشتریان شما بستگی دارد.حتی یک کامنت منفی نیز بر علیه شما کار کرده و تاثیر بسیار منفی بر روی کاربرانی می گذارد که تازه با شما آشنا شده اند.

نکته دوم اینکه سعی کنید همیشه در کنار پروژه های کاربران چندین هدیه نیز به آنها تقدیم کنید تا از این کار شما لذت ببرند.برای مثال بارها شده که برای دریافت بک لینک به یک فریلنسر مراجعه کرده ام و تعدادی از آنها علاوه بر بک لینک هایی که بابت آنها پول میگیرند چندین بک لینک رایگان نیز به عنوان هدیه ارائه می دهند که این به خودی خود حس خیلی خوبی را به مشتری القاء کرده و کامنت های مثبتی را برای این افراد به همراه دارد.

نکته سومی که نباید به عنوان یک آزادکار فراموش کنید داشتن یک صفحه توضیحات جامع و کامل است.برای مثال در سایت های زیادی فریلنسرهایی را می بینیم که فقط در صفحه توضیحات خدماتشان نوشته اند"تایپ صفحات شما" و انتظار دارند که مشتری های زیادی به آنها برای انجام تایپ مراجعه کنند.صفحه توضیحات تاثیر خیلی زیادی بر روی کاربران دارند و شما را تبدیل به یک Freelancer حرفه ای می کند.سعی کنید تمام خدمات خود را با شفافیت کامل و هزینه آن توضیح دهید.اجازه ندهید ابهامی برای کاربرانی که به سراغ شما می آیند پیش بیاید.

سعی کنید جمله بندی های مناسب استفاده کنید.خدمات تخصصی را با شرح کامل نوع آنها در صفحه توضیحات بنویسید و مطمئن باشید این توضیحات کامل برای شما در آینده سوددهی خوبی را به همراه خواهد داشت.

.

فری لنسر حرفه ای

.

برای یک فریلنسر شدن از کجا شروع کنم؟

با یک جستجوی ساده در اینترنت به سایت های زیادی می رسید که به شما فضایی را برای معرفی خود به عنوان یک آزادکار ارائه می دهد.یکی از این سایت ها که توانسته جایگاه خوبی را برای خود در بین کاربران به دست بیاورد سایت " انجام میدم " است.

این وب سایت که در این سال ها سابقه خوبی را در این زمینه برای خود دست و پا کرده،یکی از وب سایت های معروف در معرفی آزادکارها به دیگران است.به راحتی و با چند کلیک ساده میتوانید وارد این سایت شده و ثبت نام کنید و بعد از تائید شماره موبایل و ایمیل خود شروع به کار کنید.

یکی از مزیت های این سایت اجازه اعلام رضایت توسط کاربران از پروژه های انجام شده است.اگر شما به دنبال خدماتی در این سایت باشید می توانید به راحتی و با مشاهده میزان رضایت مشتری های قبلی هر فریلنسر به کیفیت کار او واقف شوید و در صورت نیاز پروژه های را برای اجرا ثبت کنید.

.

کسب درآمد از فری لنسر بودن

.

مزیت های Freelancer بودن چیست؟

یکی از اصلی ترین مزایای فریلنسر بودن این است که شما مدیر خودتان هستید.این بدین معنی است که شما هر وقت که علاقه داشتید کار می کنید و هر وقت که علاقه نداشتید این کار را متوقف می کنید.کسی بالای سر شما برای امر و نهی کردن نیست.

یکی دیگر از مزیت های کار این است که شما در هر مکانی که دوست داشتید میتوانید پروژه های خود را انجام دهید و فقط کافی است برای داشتن ارتباط با مشتریان خود اینترنت داشته باشید.از مزایای دیگر فریلنسر بودن نداشتن سقف درآمدی است.اگر سعی کنید تبلیغات خوبی را انجام دهید و علاوه بر آن کار مناسب و حرفه ای به مشتریان تحویل دهید در آینده درآمد خوبی را از آزادکار بودن به دست خواهید آورد.

.

معایب Freelancer بودن چیست؟

یکی از معایب فریلنسر بودن این است که اگر مشتری های از شما رضایت نداشته باشند هزینه ای دریافت نخواهید کرد.ولی در کار کارمندی شما حقوق ثابت خود را در آخر ماه دارید.از معیاب دیگر آن این است که شما همکاری برای تقسیم کارها ندارید و تمام کارها به دوش خودتان است و خودتان باید مدیریت تمام کارها را در انجام یک پروژه به عهده بگیرید.

.

کلام آخر

با پیشرفت دنیای اینترنت،مدل کسب و کارها به کلی عوض شده و افراد دیگر نیازی ندارند برای تمام خواسته ها خود از خانه خارج شده و زمان زیادی را برای آنها صرف کنند.یکی از این مدل های جدید همین فریلنسرها یا آزادکارها هستند که تحول بزرگی را در دنیای کسب و کار ایجاد کرده اند.شاید تا دیروز اگر به طراحی یک سایت تسلط داشتید،مشتری زیادی را نمی توانستید به سمت خود جذب کنید و اصلا کسی شما را نمی شناخت تا طراحی سایتی را به شما پیشنهاد دهد.

اما امروزه می توانید به یک Freelancer تبدیل شده و در سایت های زیادی خدمات خود را به شکل کامل به دیگران معرفی کرده و از آنها پروژه های مختلفی دریافت و کسب درآمد خوبی را داشته باشید.فقط فراموش نکنید که در ارائه پروژه ها تمام سعی خود را بکنید و مطمئن باشید رضایت مشتری های شما در ابتدای کار به عنوان یک رزومه خوب در آینده مشتر یهای بیشتری را جذب شما خواهد کرد.

.

.

avalamooz.com

مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...