3 مرحله تا کسب درآمد از اینستاگرام

اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی شاد، مفرح و جذاب در بین کاربران شناخته شده است و افراد زیادی با اشتیاق فراوان در آن گشت و گذار می‌کنند؛ از این رو کسب درآمد از اینستاگرام می‌تواند به عنوان یک فرصت خوب برای کسانی باشد که در جستجوی کسب درآمد از شبکه‌های مجازی هستند. با ما در این مقاله از اول آموز همراه باشید تا اطلاعات کاملی درباره کسب درآمد از اینستاگرام کسب کنید.

3 مرحله تا کسب درآمد از اینستاگرام

برای کسب درآمد از اینستاگرام، شما سه مرحله مهم و اساسی را پیش رو دارید که وابسته به یکدیگرند و اگر یکی از مراحل انجام نشود، مرحله بعدی نیز تکمیل نخواهد شد. در صورتی که شما صاحب یک کسب و کار هستید و می‌خواهید کسب درآمد از اینستاگرام را به روش اصولی و واقعی آن داشته باشید، این سه مرحله پیش روی شماست:

مرحله اول: جذب فالوور

فالوور‌ها در اینستاگرام به عنوان یک منبع درآمدزا هستند که به راحتی می‌توانید آنها را جذب پیج خود کنید. برای افزایش فالوور بدون صرف هیچگونه هزینه‌ای تنها به یک عامل مهم نیاز دارید: فعالیت. فعالیت در اینستاگرام به منظور افزایش فالوور می‌تواند شامل: لایک کردن پست‌های مرتبط با موضوع کسب و کار خود، فالو کردن افرادی که پیج مرتبط با شما را دارند، کامنت گذاری در پست‌های مرتبط، فالو کردن تگ‌های مرتبط و...

اینها مجموعه اقداماتی بود که می‌توانید برای جذب فالوور انجام داده و مرحله اول کسب درآمد از اینستاگرام را پشت سر بگذارید.

جذب فالوور در اینستاگرام


مرحله دوم: تبدیل فالوور به علاقه مند

اینکه پست‌های جالب و اصطلاحاً ویروسی (پست‌هایی که توسط کاربران Share شوند.) تولید و در پیج خود قرار دهید می‌تواند علاقه مندان به پیج شما را افزایش یابد. به طور کلی اگر فالوور‌های یک پیج هر پست جدید را با اشتیاق لایک کرده و زیر آن کامنت بگذارند، علاقه مند به آن پست یا پیج هستند و پتانسیل تبدیل شدن به منبع کسب درآمد از اینستاگرام را دارند.

ساده ترین راه برای تبدیل فالوور‌ها به علاقه مند، تولید پست‌های متفاوت و صاحب سبک است.

فالوور


مرحله سوم: تبدیل علاقه مندان به مشتریان وفادار

هرچه علاقه مندان بیشتری داشته باشید، مرحله سوم آسانتر پیش خواهد رفت. علاقه مندان به پیج شما هر لحظه منتظر آن هستند که پستی منتشر کنید تا آنرا مشاهده کرده و با دوستان خود به اشتراک بگذارند. حال اگر پست شما با هدف کسب درآمد از اینستاگرام منتشر شده باشد، علاقه مندان پیج شما تبدیل به مشتری خواهند شد و برایتان درآمد خواهند داشت.

مهمترین و هوشمندانه ترین راه برای تبدیل علاقه مندان پیج به مشتری، رعایت سبک خاص در تولید پست است که خود باعث برند سازی و جلب اعتماد فالوورها شده و فروش شما بیشتر می‌شود. در این مرحله شما مشتریان وفاداری دارید که به راحتی از شما خرید می‌کنند و به شما اعتماد دارند؛ در این مرحبه معنای واقعی کسب درآمد از اینستاگرام را خواهید چشید.

راه‌های کسب درآمد از اینستاگرام

سه مرحله‌ای که ذکر کردیم، به طور کلی برای تمام راه‌های کسب درآمد از اینستاگرام صدق می‌کنند. در این بخش قصد داریم راه‌هایی را معرفی کنیم که بیشتر افراد برای کسب درآمد از اینستاگرام آنرا برگزیده اند:

فروش محصول

فروش محصول یکی از پایه‌ای ترین راه‌های کسب درآمد از اینستاگرام است. جالب است بدانید که درصد بزرگی از فروش ماهانه شرکت‌های تولید لباس را کاربران هدایت شده از طرف اینستاگرام تشکیل می‌دهند. این درحالی است که اغلب ما از فروش محصول در اینستاگرام نا امید هستیم!

همانطور که گفته شد، رعایت سبک برای چینش تصاویر در اینستاگرام و انتخاب رنگ‌های درست می‌تواند تاثیر بسزایی در افزایش محبوبیت و اعتماد در پیج شما شود. سعی کنید تصاویر محصول خود را با رعایت این فاکتورها در پیج قرار دهید.

فروش محصول در اینستاگرام


تبلیغات

تبلیغات به عنوان یک راه ساده و آسان برای کسب درآمد از اینترنت شناخته شده است. اگرچه ما این راه را پیشنهاد نمی‌کنیم (حداقل در سطوح پایین) اما درآمد معقول و خوبی برای پیج‌های محبوب دارد. البته منظور ما از پیج‌های محبوب پیج‌هایی با فالوور بالای 100K است. برای افزایش بازدهی تبلیغات، سعی کنید موضوعاتی که به مضمون پیج شما نزدیک هستند را به عنوان مقصد تبلیغاتی خود انتخاب کنید.

نکته مهمی که باید در تبلیغات اینستاگرامی رعایت کنید آن است که هر چیزی را تبلیغ نکنید. برای مثال تبلیغ سایت‌هایی که با عرف جامعه در تضاد اند می‌تواند علاوه بر کاهش اعتماد‌ها به پیج شما، موجب کاهش شدید فروش و علاقه مندان شود. بهترین حالت آن است که اجناس یا مقاصد با کیفیت و به اصطلاح Top را تبلیغ کنید و حالت بهتر اینکه موضوع تبلیغ، با موضوع پیج شما هماهنگ باشد.

جذب مشتری و رونق کسب و کار

شاید صنف شما وابسته به خرید و فروش بر اساس جذب مشتری باشد. برای مثال افرادی که در صنف عمده فروشی هستند، با این روش می‌توانند فالوور جذب کرده و به طور مستقیم مشتریانی برای خود ترتیب دهند. درواقع این گونه اصناف با ارائه پیشنهاد‌های رد نشدنی، کاربر را در شرایطی قرار می‌دهند که فرصت را غنیمت شمرده و مشتری او شود. در فرهنگ بازاریابی به این شگرد “مهمانی دعوت نشده” می‌گویند.

ارائه اطلاعات کافی از محصول، ارائه تخفیف‌ها و پیشنهادات باور نکردنی و پاسخگویی 24/7 (شبانه روزی / همه روزه) از جمله اهدافی است که در این راه باید رعایت کنید.

چند نکته مهم

همانطور که دیدید، کسب درآمد از اینستاگرام بسیار ساده‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید. در اینجا چند نکته مهم و حیاتی را بیان می‌کنیم که بهتر است هرچه زودتر همه آنها را رعایت کنید. این نکات با آنکه ریز هستند اما تاثیر فوق العاده‌ای در افزایش یا کاهش درآمد شما خواهند داشت:

+ در قسمت Bio پیج دلایلی ذکر کنید که چرا کاربر باید به شما اعتماد کند.

+ در تولید کپشن پست‌ها خلاقیت به خرج دهید و تعداد کلمه حداکثر 80-100 کلمه را رعایت کنید.

+ سعی کنید تگ‌های پرمخاطب را زیر کپشن تمام پست‌ها قرار دهید.

+ تصاویر را به منبع اصلی آن تگ کنید.

+ روشهای پرداخت را در کپشن پست‌ها ذکر کنید.

+ سعی کنید قابلیت Business را در پیج خود فعال کرده و ایمیل، آدرس و شماره تلفن کسب و کار اینترنتی خود را قرار دهید.

+ این را بدانید که خصوصی Private بودن پیج شما می‌تواند فروش شما را به شدت کاهش دهد.

اول آموز

مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...