کسب درآمد بالا از تولید محتوا

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که مدیران سایت های زیادی در گذشته مرتکب آن می شدند و در حال حاضر نیز در سایت های مختلف با آن مواجه میشیم استفاده نکردن از محتوای سئو شده و حرفه ای است.البته ما در این مطلب قصد آموزش در زمینه راه های تولید محتوای سئو شده برای مدیران سایت ها نداریم.ما تصمیم داریم به شما آموزش دهیم چگونه از تولید محتوا کسب درآمد اینترنتی داشته باشید.

کسب درآمد بالا از تولید محتوا

برای کسب درآمد اینترنتی راه و روش های متفاوتی وجود دارد که یکی از این روش ها تولید محتوا است.تولید محتوا امروزه به یکی از روش های جذب ترافیک برای وب سایت های بزرگ درآمده است.علاوه بر این افراد زیادی در فضای وب از این راه کسب درآمد کرده و مشغول به فعالیت هستند.


برای تولید محتوا از کجا شروع کنیم؟

اول از همه باید قصد خودتان را از تولید محتوا بدانید.اگر تولید محتوا را برای جذب ترافیک و بالا بردن کاربران وب سایت خود انجام می دهید حتما باید نکات سئوی محتوا را فرا بگیرید.صرفا تولید محتوا و انتشار آن در فضای وب اثری بر روی وب سایت شما نداشته و تنها زمان و سرمایه شما را به هدر می دهد.

اما اگر تصمیم داریم تا از تولید محتوا کسب درآمد داشته باشیم ابتدا باید بدانیم که در حال حاضر چه کسانی در فضای وب از تولید محتوا کسب درآمد می کنند.افرادی مانند فریلنسر ها (آزادکارها) که کار تعدادی از آنها صرفا تولید محتوای حرفه ای برای دیگران است.

فریلنسر در فضای وب به اشخاصی گفته می شود که برای خودشان کار می کنند و هیچ مدیری نداشته و صرفا سفارشات دیگران را از طریق فضای وب تحویل گرفته و انجام می دهند و هزینه آن را نیز به صورت آنلاین دریافت می کنند.

این روش استراتژی خوبی برای کسب درآمد از تولید محتوا است و یک بازی برد برد برای هر دو طرف معامله است.مدیران سایت ها از این محتوا در وب سایت خودشان استفاده کرده و از طریق آن جذب ترافیک میکنند و فریلنسر ها نیز با تولید محتوا کسب درآمد خوبی را برای خودشان دارند.پس ابتدا باید وب سایت هایی که فریلنسر ها و خدمات آنها را به دیگران معرفی میکنند را بشناسید.

یکی از این وب سایت ها که توانسته در میان فریلنسر ها جایگاهی خوبی برای خودش به دست بیاورد سایت انجام میدم است.این وب سایت فضایی را مانند یک پنل مدیریتی در اختیار فریلنسر ها گذاشته تا آنها به راحتی خدمات خودشان را معرفی کرده و از آن کسب درآمد اینترنتی کنند.یکی از راه های کسب درآمد در این وب سایت تولید محتوا توسط این افراد است.اگر در این وب سایت جستجویی در این زمینه انجام دهید متوجه تعداد بالای افرادی که از این راه کسب درآمد های خوبی دارند می شوید.

کسب درآمد از تولید محتوا


شاید به این مقاله هم علاقه داشته باشید : "10 ایده کسب درآمد اینترنتی بدون سرمایه"


چرا محتوای سئو شده ارزشمند است؟

اگر روزی تصمیم گرفتید که از تولید محتوا کسب درآمد اینترنتی داشته باشید حتما به این نکته توجه کنید که ابتدا تمامی روش های سئو کردن یک محتوا را یاد بگیرید و بعد اقدام به ارائه خدمات تولید محتوا در فضای وب کنید.این تجربه برای خودم من پیش آمد که دو مرتبه از بین این فریلنسرها افرادی را برای تولید محتوا انتخاب کردم که تقریبا تمامی افرادی که قبلا از آنها سفارش داده بودند کامنت های رضایت بخش برایشان گذاشته بودند.

اما متاسفانه این افراد بعد از تولید محتوای درخواستی من،محتوایی کاملا ساده و کوتاه و حتی بدون رعایت هرگونه سئوی خاصی تولید کرده بودند.من به هیچ وجه از این مدل محتوای تولیدی راضی نبودم و برخلاف افراد دیگر از آنها انتقادات سختی کردم.

تمام اینها را گفتم تا به شما این تذکر مهم را داده باشم که اگر واقعا تصمیم دارید که جزو محتوا نویسان حرفه ای فضای وب باشید و به جایی برسید که به طور ثابت روزانه چندین سفارش محتوا داشته باشید،از امروز تولید محتوای بی کیفیت را کنار گذاشته و فقط به دنبال ارائه یک محتوای کوتاه در یک زمان کوتاه نباشید.

محتوای سئو شده امروزه ارزش زیادی داشته و اگر شما محتوایی تولید کنید که صفحات سایت را به صفحات اول موتور جستجوی گوگل برساند قطعا در آینده افراد زیادی به سراغ شما آمده و از شما به عنوان یکی از مهره های ثابت تیم تولید محتوای خودشان استفاده خواهند کرد.

باید ابتدا تمامی نکات محتوا نویسی را یاد بگیرید و بعد به عنوان یک فریلنسر شروع به کسب درآمد اینترنتی از تولید محتوا داشته باشید.من به شما قول میدم اگر راه و روش این کار را به درستی پیش ببرید حتما درآمد خوبی را خواهید داشت بعلاوه اینکه شما زمان کاری ندارید و میتوانید این کار را در زمان های دلخواه خودتان انجام دهید.هیچ مدیری بالای سر شما نیست و شما حتی در سفر هم میتوانید از تولید محتوا کسب درآمد اینترنتی کنید.

تولید محتوا


مزیت های تولید محتوا چیست؟

اولین مزیت تولید محتوا برای کسانی که به دنبال کسب درآمد از اینترنت هستند،یادگیری نحوه نوشتار جملات درست است.گوگل امروزه تمامی جوانب یک محتوا را بررسی می کند.چه از نظر گرامری و چه از نظر میزان غلط های تایپی موجود در محتوا.

پس اگر تصمیم به تولید محتوای خوب داشتید باید یاد بگیرید چگونه بنویسید و چگونه مطالب را ویرایش کنید.مزیت بعدی تولید محتوا برای مدیران سایت هایی است که به دنبال خرج هزینه های زیاد برای تبلیغات و بالا بردن وبسایتشان در فضای وب نیستند.

این افراد نیز می توانند از این مزیت رایگان نهایت استفاده را ببرند.تولید محتوا کاملا رایگان بوده و هر کاربری می تواند بعد از مدتی تمرین در این حوزه محتوایی تولید کنید که از آن ترافیک بالایی به دست آورده و بعد از آن کسب درآمد اینترنتی کند.

به زبان ساده بگوییم تولید محتوا از ابتدا تا انتها مزیت است به شرطی که محتوایی تولید شود که با گوگل و الگوریتم های گوگل مانند الگوریتم پنگوئن،الگوریتم پاندا و الگوریتم مرغ مگس خوار تضادی داشته و با اینها هماهنگ باشد.

روش های تولید محتوا و سئوی محتوا

برای تولید محتوا یک روش بیشتر وجود ندارد و آن هم نوشتن یک محتوا از دید خودمان است.کپی کردن محتوا از وب سایت های دیگر هیچ گونه ارزشی نداشته و در مواردی باعث جریمه های سنگینی توسط گوگل برای سایت ما می شود.اما من در این مطلب به شما آموزش می دهم که اگر تجربه ای در زمینه تولید محتوا و کسب درآمد اینترنتی از تولید محتوا ندارید باید از کجا شروع کنید.

1- انتخاب موضوع محتوا : اگر هیچ تجربه ای در زمینه تولید محتوا ندارید ابتدا موضوعی را باید انتخاب کنید تا بتوانید حول محور آن موضوع محتوایی تولید کنید و سئوی محتوا را نیز انجام دهید.موضوع انتخابی باید یکی از موضوع های کاربر پسند و مورد علاقه کاربران باشد.

برای مثال نوشتن محتوایی در زمینه هایی که کاربران به آنها علاقه خاصی ندارند هیچ ارزشی نداشته و هرچقدر هم سئوی محتوای تولید شده را رعایت کنید باز هم وقتی شخصی نباشد که به دنبال این محتوا بگردد و یا این افراد تعداد کمی باشند پس در واقع محتوای بی ارزشی تولید کرده ایم.موضوعات مهم را می توانید از روی کلمات کلیدی مهم بشناسید.برای مثال یکی از این کلمات کلیدی مهم "کسب و کار اینترنتی" است.

انتخاب همین موضوع حوزه ی بزرگی را پیش روی شما می گذارد که می توانید صدها محتوای حرفه ای را برای آن تولید کنید.تلاش کنید موضوعاتتان را دسته بندی کنید.اگر مدیر وب سایتی هستید،از همان ابتدا حوزه تولید محتوای خودتان را اتنخاب کنید و حول موضوعات دیگر محتوا انتشار ندهید.اگرچه امروزه شما با یک جستجو در یک زمینه وارد سایت هایی می شوید که زمینه کاری آنها کاملا با آن محتوا متفاوت است و صرفا جهت جذب ترافیک از تولید محتوا این کار را انجام می دهند.توصیه من به شما این است که اگر نیروهای تولید محتوای شما کم هستند،برای مثال خودتان هستید و یا یک نفر دیگر.

تمام تمرکزتان را حول یک محور گذاشته و سایت خودتان را به یک مرجع در زمینه آن موضوع تبدیل کنید.این خیلی بهتر است تا مشغول انتشار محتواهای مختلف با موضوعات متفاوت شوید.اما اگر نیروی زیادی برای تولید محتوا دارید میتوانید یک تیم تشکیل داده و علاوه بر تولید محتواهای تخصصی محتوای عمومی نیز تولید کنید.با این کار جذب ترافیک نیز انجام می دهید.

کسب درآمد از محتوا نویسی


شاید به این مقاله هم علاقه مند باشید: " 17 نکته طلایی در تولید محتوا " 


2- انتخاب عنوان درست برای محتوا : وقتی موضوع کاری خودتان را مشخص کردید باید به سراغ تولید محتوا بروید.تولید یک محتوا همیشه از انتخاب یک موضوع شروع شده و بعد از آن باید عنوان محتوا را انتخاب کنید.

انتخاب عنوان درست برای محتوا یکی از مهم ترین اقدامات در تولید محتوا و سئوی محتوا است.عنوان شما حتما باید شامل کلمه کلیدی باشد که موضوع محتوا حول محور آن است.عنوان شما نباید بیشتر از 70 کاراکتر باشد و همچنین نباید خیلی کوتاه هم باشد.سعی کنید عنوان های سوالی و یا همراه با عدد انتخاب کنید.عنوان های سوالی در حال حاضر بیشترین تعداد جستجو را در فضای موتورهای جستجو دارا هستند. 

برای مثال وقتی می خوایم عنوانی در زمینه بازاریابی ایمیلی ارسال کنیم حتما باید در عنوان از این کلمه استفاده کنیم و چه بهتر که این کار به شکل سوالی انجام شود." چگونه با بازاریابی ایمیلی درآمد بالایی داشته باشیم؟ " این یک نمونه از عنوان سئو شده و خوب است."5 روش بازاریابی ایمیل در ایران " این نیز یکی از عنوان هایی است که سئو آن رعایت شده و همراه با عدد نیز می باشد.وجود اعداد در عناوین اهمیت زیادی از دید گوگل دارد و نباید از این موضوع قافل شوید.

همانطور که در مقدمه این مطلب به شما توضیح دادم ما قصد آموزش سئوی محتوا را در اینجا نداریم و قصدمان آموزش راه هایی است که در کسب درآمد اینترنتی شما از تولید محتوا اثر مثبت دارد.

3- تکمیل اطلاعات : اگر در زمان تولید محتوا احساس می کنید که اطلاعات شما در این زمینه ناقص بوده و نیاز به تکمیل اطلاعات دارید حتما این کار را به درستی انجام دهید.هیچ اشکالی ندارد که شما اطلاعات خودتان را از سایت های دیگر تکمیل کنید اما هیچوقت نباید مطالب آنها را عینا کپی کنید.شاید تصور کنید که می شود از روی یک محتوا نگاه کرد و با عوض کردن جملات و عنوان ها و نوع نوشتار، همان محتوا را به عنوان یک محتوای اختصاصی منتشر کرد.من به شما قول می دهم این محتوا از نظر گوگل هیچ ارزشی نخواهد داشت و جایگاه آن در صفحات آخر گوگل است.

اما برای اینکه محتوایی تولید کنید که گوگل آن را بپسندد حتما باید خودتان در این زمینه تخصص یا اطلاعات حداقل کمی داشته باشید.چون اگر غیر از این باشد قطعا نمی توانید در بین محتوا ارتباط خوبی را با کاربری که آن را می خواند برقرار کنید و کاربر بعد از خواندن چند خط از محتوای شما آن را بسته و از سایت شما خارج می شود.گوگل معنی این خروج سریع کاربر را به خوبی می فهمد و درک میکند که وب سایت شما نتوانسته کاربر را جذب خودش کند پس محتوای تولیدی شما در هیچگاه به دیگران پیشنهاد نمی کند.

فریلنسرها هم باید سعی کنند در زمینه ای که تخصص دارند محتوا تولید کنند.در فضای وب فریلنسر های زیادی را می بینم که در رزومه کاری خودشان درج کرده اند که قادر به تولید محتوا در هر زمینه ای هستند.سعی کنید این اشتباهات را تکرار نکنید و اگر مدیر سایتی هستید هیچوقت به این افراد تولی محتوایی را واگذار نکنید که قطعا این افراد به دنبال تولید یک محتوای سر سری هستند و هدف آنها فقط کسب درآمد است.

اما اگر خودتان فریلنسر هستید و برای دیگران محتوا تولید می کنید، حتما در یک زمینه تخصصی پیش بروید و قبل از نوشتن یک محتوا اطلاعات ناقص خودتان را از سایت های مرجع و قابل اعتماد تکمیل کنید.

ساخت محتوا


4- سئوی محتوای تولید شده : از نظر شما محتوای با ارزش چه محتوایی است؟ من به این سوال پاسخ می دهم.محتوایی که سئوی آن رعایت شده باشد.بهینه سازی سئوی محتوا یکی از تکنیک های خیلی خوب در فضای امروزی وب سایت ها است.اگر تصمیم دارید از محتوای خود کسب درآمد خوبی داشته باشید باید سعی کنید محتوایی تولید کنید که اصول سئو در آن رعایت شده باشد.

ما در آموزش های ارتقاء سئو در وب سایت اول آموز سعی کردیم تمامی نکاتی را که برای تولید یک محتوای سئو شده نیاز به آن دارید را توضیح دهیم.اگر محتوای تولیدی شما مطابق با اصول سئو کردن محتوا و مناسب با موتورجستجوی گوگل باشد،ترافیک بالایی از این موتور جستجو به سایت شما آمده و همین امر باعث می شود محصولات خود را به کاربران بیشتری نمایش داده و از آن کسب درآمد اینترنتی داشته باشید.

سخن آخر

در گذشته وب سایت هایی که تصمیم به کسب درآمد اینترنتی داشتند برای افزایش ترافیک سایتشان فقط یک راه را انتخاب می کردند،تبلیغات.در گذشته تبلیغات در سایت های بزرگ و پر بیننده روشی مهم در زمینه جذب ترافیک و معرفی محصولات سایت ها به دیگران بود.اما امروزه این جایگاه همچنان ارزشمند است،اما روشی به نام تولید محتوای تخصصی جایگاه اول را در جذب ترافیک از آن خود کرده است.

روشی که رایگان و بدون هزینه بوده و اگر راه روش آن به درستی انجام شود نتایج خوبی را برای سایت ها به همراه خواهد داشت.علاوه بر این،تولید محتوا توانسته به تنهایی روشی برای کسب درآمد افرادی شود که در این زمینه تخصص کافی دارند.افرادی که به آنها به اصطلاح آزادکار گفته می شود و این افراد توانسته اند از این راه درآمدهای خوبی را به دست بیاورند.


اول آموز

مطالب مرتبط...

1 نظر

  1. احسان حاحسان حsays:

    اجازه دسترسی ندارم !

    • مدیر سایتمدیر محتوا(majidh65) :

      سلام.دوست عزیز این مطلب مختص کاربران طلایی سایت هست و فقط این اعضاء دسترسی دارند