مرگ کسب و کارهای اینترنتی با 5 اشتباه رایج

تجربه بسیار تلخی که شاید خیلی از مدیران سایت های اینترنتی روزی با آن برخورد کرده باشند مشاهده مرگ کسب کارشان در جلوی چشمشان است.افرادی که مدتهای زیادی زمان و هزینه خود را روی یک سایت صرف کرده اند اما با گذشت مدتی به این نتیجه رسیده اند که کسب و کارشان رونق نداشته و هیچ بازگشت پولی برایشان اتفاق نمی افتد.اما واقعا مشکل کجاست؟

مرگ کسب و کارهای اینترنتی

دلیل نوشتن این مطلب زمانی بود که با افرادی مواجه شدم که در کامنتها یا ایمیل از من در مورد شکست کسب و کارشان سوال می کردند.به این نتیجه رسیدم که این افراد نه تنها کم نیستند بلکه تعداشان خیلی بیشتر از تصور من است.افرادی که با هزار امید کسب و کاری راه اندازی کرده اند اما به دلایل مختلف بدون هیچ سودی در حال تعطیل کردن آن هستند.

بعضی از این افراد با تصورات اشتباهی وارد عرصه کسب و کارهای اینترنتی شده اند و بعد از مدتی با شکست مواجه شدند.

این افراد راه را اشتباه رفته اند و دلیل اصلی این امر نداشتن دانش کافی در این زمینه و کافی نبودن آموزش هایی است که تا به حال دیده اند.من در این مطلب سعی دارم شما را با 5 اشتباه رایج که کسب و کارهای اینترنتی را به شکست می کشاند آشنا کنم.

کسب و کار اینترنتی


.

1- نداشتن بلاگ حرفه ای 

داشتن یک بلاگ حرفه ای از مهم ترین قسمت های هر کسب و کار اینترنتی است.صرفا داشتن یک وب سایت و تعدادی محصول و حتی تبلیغات بر روی محصولات دلیل بر فروش بالای شما نخواهد بود.یکی از دلایل اصلی مرگ یک کسب و کار اینترنتی بعد از مدتی دقیقا همین دلیل یعنی نداشتن یک بلاگ حرفه ای است.منظور ما از بلاگ در اینجا بخشی است که شما محتوای خودتان را در آن منتشر کنید.محتوای حرفه ای و سئو شده می تواند به تنهایی کاربران زیادی را به سایت شما بکاشند و همین جذب ترافیک برای شما سود زیادی به همراه خواهد داشت.

اما مبحث مهمی وجود دارد به نام محتوا نویسی.تولید محتوا در حال حاضر به یک تخصص تبدیل شده و تمامی سایت های حرفه ای در دنیا به این نتیجه رسیده اند که دیگر تنها با تبلیغات نمی شود کاربر جذب وب سایتمان کنیم و باید یک بلاگ حرفه ای داشته باشیم و آن را با محتوای غنی پر کنیم.

هرچقدر بلاگ شما محتوای حرفه ای تری داشته باشد قطعا ترافیک بیشتری در انتظار سایت شما خواهد بود.البته در این زمینه مقالات زیادی در وب سایت اول آموز منتشر شده است که برای تبدیل شدن به یک محتوا نویس حرفه ای میتوانید از این مطالب استفاده کنید.

avalamooz


2- عدم ارتباط موثر با دیگر سایت ها

یکی از مهم ترین مقولات در زمینه زنده نگه داشتن یک کسب و کار اینترنتی داشتن یک ارتباط خوب با دیگر سایت ها است.منظور از این جمله صرفا تبادل لینک نیست.بلکه این مقوله گسترده تر از این حرفهاست.وب سایت شما علاوه بر تبادل لینک باید از مواردی مانند پست مهمان،ریپورتاژ،تبلیغات رایگان و مواردی از این دست استفاده نماید.

پست مهمان به تنهایی تاثیر زیادی بر روی اعتبار بخشیدن به مطالب وب سایت شما دارد.تبادل لینک هم اگر به شکل مناسب و با سایت هایی که دامین اتوریتی بالایی دارند انجام شود بی شک نتیجه خوبی به همراه خواهد داشت.یک مدیر حرفه ای علاوه بر اینها باید ارتباط موثری با کاربران و حتی کاربران مهمان سایت خود داشته باشد.پاسخ دادن به کامنت ها این حس خوب را به کاربر مهمان می دهد که می تواند بر روی این وب سایت و پشتیبانی محصولات آن حساب کند.در ضمن یک مدیر سایت باید با ترفند جذب ایمیل کاربران آشنا باشد.

به این معنی که حتما باید یک کتاب یا ویدیو رایگان را در سایت قرار دهید و تنها آن را به ایمیل کاربر ارسال کنید.به این شکل ایمیل خیلی از افرادی را که حتی در سایت شما نیستند دریافت می کنید و میتوانید با ایمیل مارکتینگ در آینده از آنها استفاده بهینه کنید.

لینک ها


3- عدم رعایت سئو سایت

برخی از مدیران احساس می کنند سئو تنها در محتوای سایت موثر بوده و نیاز نیست سئوی خود سایت را بروز رسانی کنند.این یک اشتباه بزرگ است.شما علاوه بر سئو کردن محتوای خود باید حتما وب سایت خودتان را از پایه سئو کنید.

همانطور که میدانید نکات سئو یک سایت شاید بالای 100 نکته مختلف باشد که در این مقاله نمی گنجد اما به طور کلی رعایت مواردی مانند سرعت سایت،استفاده کم از جاوا اسکریپت ها،استفاده از اسکریپت های با سرعت بالا،استفاده از تصاویر بهینه شده و کم حجم و ... حتما بر روی ترافیک و رتبه سایت شما و در کنار آن فروش بالای محصولات شما کمک می کند.اگر در این زمینه اطلاعاتتان کامل نیست ابتدا سطح علمی خودتان را در امر سئو بالا ببرید و بعد وب سایت خود را راه اندازی کنید.

دلیل این امر این است که ممکن است مدتها بر روی سایت خود کار کنید و نتیجه ای نگیرید و بعد زمانی که تصمیم به سئو کردن سایتتان بگیرید با مشکلات زیادی روبرو شوید.

سئو سایت


4- نداشتن محصولات جذاب

برای ساخت یک محصول دیجیتالی باید مراحلی را طی کنید تا یک محصول به شکل فایل تهیه و آماده فروش کنید.اما آیا واقعا تنها داشتن یک محصول کافی است؟ قطعا خیر.محصول شما باید در ابتدا از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

منظور از این کیفیت صرفا کیفیت تصویر نیست و منظور داشتن محصولی است که علاوه بر کامل و جامع بودن،استانداردهای یک محصول حرفه ای را داشته باشد.تعدادی از این نکات که شما حتما باید در زمان ساخت محصولتان با آنها آشنا باشید را در اینجا به شما توضیح خواهم داد.اول از همه سعی کنید در هنگام ساخت محصول به نیاز کاربر فکر کنید نه به چیزی که خودتان احساس می کنید مناسب است.اگر این کار را انجام دادی قطعا فروش بیشتری خواهید داشت و کسب و کارتان را زنده نگه خواهید داشت.

دوم اینکه محصولتان را به شکل تصویری با کیفیت مناسب و حجم مناسب برای دانلود تهیه نمایید.در زمینه قیمت بهتر است خودتان تصمیم بگیرید اما قیمت یک محصول دیجیتالی را نباید بیش از حد پایین قرار دهید.برای کارتان ارزش قائل باشید و اگر دیدید بعد از مدتی محصول شما فروش نمی رود تصور نکنید که محصولتان گران است و باید حالا هی قیمت آن را کم کنید.مشکل از جای دیگر است.

کم کردن قیمت یک محصول با ارزش بزرگترین خیانتی است که میتوانید در حق خودتان انجام دهید.پس سعی کنید اول محصولی جذاب تهیه کنید و بعد ترفندهای فروش آن را فرا بگیرید و ببنید که کاربران با همان قیمت بالا هم محصولاتتان را خریداری می کنند.

محصولات جذاب


5- عدم اعتماد سازی

واقعا در دنیای امروزی چطور می شود به یک وب سایت تازه وارد اعتماد کرد و از آن خرید اینترنتی انجام دادم؟ جواب این سوال را به این شکل می دهم.زمان و اعتماد سازی.اول همه نیاز به زمان دارید تا وب سایت شما جا بیوفتد.با یک سری فعالیت مفید مانند تولید محتوا و تبلیغات این کار انجام می شود.

اول از همه باید خودتان را به گوگل نشان دهید و اعتماد گوگل را جذب کنید.بعد از این باید به فکر اعتماد سازی باشید.کاربری که تازه به سایت شما آمده از کجا باید به سایت شما اعتماد کرده و محصولی از شما خریداری کند؟ اگر سعی کنید که اعتماد کاربر را جذب کنید حتما این اتفاق میوفتد.

از نمادهای اعتماد الکترونیک در صفحه اول خود استفاده نمایید.دریافت این نمادها و قرار دادن آنها در سایتتان قطعا تاثیر زیادی در جذب اعتماد کاربران دارد.نماد اعتماد الکترونیکی (enamad) از مهمترین این نمادهاست.علاوه بر این نمادها داشتن دامنه ای که گواهی ssl داشته باشد نیز بسیار موثر است.در زمینه اعتماد کاربران به محصولاتتان نیز می توانید از این ترفند استفاده کنید که بخش هایی از محصولاتتان را به شکل رایگان در اختیار کاربران قرار دهید.

با این کار به آنها ثابت می کنید که کیفیت محصولات شما در چه حدی است و آیا می تواند با خرید محصول شما نیازشان را برطرف کند یا نه.با انجام این مجموعه از مواردی که گفتم حتما میتوانید اعتماد سازی کرده و کسب و کارتان را زنده نگه دارید.

.

اول آموز


مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...