رنکینگ الکسا (Alexa Traffic Rank) چیست؟

برای هر وبمستری اهمیت میزان ترافیک سایت و مدیریت آن بسیار زیاد است.تا حدی که امروزه کنترل و افزایش میزان ترافیک هر سایت تنها دلیل بقای هر سایتی است.هرچقدر این ترافیک بیشتر باشد قطعا فروش و بازدهی بیشتری برای هر سایتی وجود دارد.یکی از ابزارهای آنلاین بررسی میزان ترافیک هر سایت وبسایت الکسا است.

وب سایت الکسا چیست؟

در سال 1996 وب سایتی به نام الکسا تاسیس شد.این وب سایت که نام خود را از یک کتابخانه مطرح در دنیا گرفته است امروزه توسط وب سایت آمازون اداره می شود.وب سایت Alexa در حال حاضر یکی از بزرگترین منابع بررسی میزان ترافیک هر سایت است که می توان آن را بعد از ابزار وبمستر تولز به یکی از ابزارهای مفید و کاربردی برای بررسی میزان ترافیک هر سایت دانست.

الکسا برای فعالیت حرفه ای وبمستر ها ابزارهای زیادی را که البته تمام آنها پولی هستند طراحی و آماده استفاده قرار داده است.اما ابزارهای بررسی آمار بازدیدکنندگان به صورت رایگان در این سایت برای کاربران فعال می باشد.

الکسا


نحوه کار با وب سایت الکسا

به منظور استفاده از وب سایت الکسا ابتدا باید آدرس سایتی را که قصد مشاهده آمار بازدید های آن را دارید در نوار ابزار جستجوی این سایت وارد نمایید.بعد از این کار این وب سایت به شما یه عدد که رتبه سایت شما در دنیا می باشد را نشان داده و در کنار آن نیز رتبه سایت شما را در کشوری که در آن مشغول به فعالیت هستید نیز نشان می دهد.

توجه داشته باشید که این آمار به هیچ وجه ثابت نبوده و مدام در حال تغییر است و ممکن است رتبه الکسای فعلی شما در اثر فعالیت هایی باشد که کاربران در یک ماه گذشته انجام داده اند و این رتبه به هیچ وجه به روز تغییر نمی کند.

alexa


روش های افزایش رتبه الکسا

البته منظور ما از افزایش رتبه همان ارتقاء است وگرنه هرچقدر که رتبه الکسای سایت شما کمتر باشد قطعا به معنی بهتر بودن جایگاه سایت شما است.اما از روش های زیادی می توانید برای افزایش رتبه الکسای سایت خودتان استفاده نمایید.

اگر به تبادل لینک با وب سایت های بزرگ و با کیفیت بپردازید قطعا رتبه الکسای شما افزایش پیدا خواهد کرد اما باید به خاطر داشته باشید که در این کار زیاده روی نکنید.خرید بک لینک و استفاده بیش از حد از بک لینک ها باعث پنالتی شدن سایت شما توسط گوگل می شود.

هر چقدر سئو سایت شما قوی تر باشد قطعا کاربران بیشتری از طریق موتورهای جستجو به سایت شما مراجعه میکنند و همین امر باعث ارتقاء رتبه الکسای شما می شود.تولید محتوای حرفه ای هم یکی از راه های جذب ترافیک و افزایش رتبه الکسای شما است.

alexa ranking


سایت های ایرانی با رتبه الکسای بالا

اگر در الکسا وب سایت های برتر ایرانی را جستجو کنید با وب سایتهایی همچون گوگل،دیجی کالا و ورزش 3 مواجه خواهید شد.حجم بالای ترافیک ورودی به این سایت ها و کیفیت تبادل آمار در این سایت ها باعث شده است که این سایت ها رتبه بسیار خوبی در الکسا داشته باشند و همین رتبه بالا نشان از میزان کیفیت کسب و کار آنها است.

وب سایت دیجی کالا که امروزه تمامی ایرانی ها آن را به عنوان یک مرجع برای خرید های اینترنتی خود قرار می دهند توانسته جایگاه مناسبی را چه در وب سایت الکسا و چه در گوگل کسب کند.یکی از نکات مهم در بالا رفتن رتبه الکسای وب سایت دیجی کالا داشتن بک لینک های قوی از وب سایت هایی است که اتوریتی بسیار بالایی دارند.تبادل لینک در این سایت کاملا مهندسی شده و حرفه ای انجام گرفته است که در نتیجه آن را به رتبه 2 الکسای ایران تبدیل کرده است.

تاثیر رتبه الکسا در کسب و کار های اینترنتی

به طور قطع یکی از راه های بررسی میزان محبوبیت یک سایت در دنیای وب چک کردن رتبه آن در وب سایت الکسا است.الکسا که با داشتن یک تولبار توانسته این نیاز را برطرف کند امروزه به یک مرجع برای بررسی میزان موفقیت سایت های کسب و کار اینترنتی در آمده است.وب سایت هایی که رتبه الکسای آنها زیر 1000 در ایران باشد، کسب و کار اینترنتی آنها مناسب و میزان درآمدشان بالا خواهد بود.حتی وب سایت هایی هستند که مدیران آنها بعد از رساندن سایت به یک رتبه خوب آنها را واگذار کرده و مبالغ قابل توجهی از این بابت دریافت می کنند.

پس افرادی که کسب و کار اینترنتی راه اندازی می کنند باید توجه داشته باشند که میزان رتبه الکسا تاثیر زیادی بر اعتماد کاربر به سایت شما و علاوه بر آن میزان اعتماد دیگران به این وب سایت را دارد.

سایت الکسا


ابزارهای وب سایت الکسا

یکی از ابزارهای بسیار کاربردی وب سایت الکسا ، ابزار مقایسه است.بدین شکل که این امکان را برای شما فراهم کرده است تا شما کلمه کلیدی مورد نظر خود را در چندین سایت بررسی و میزان محبوبیت آن را مشاهده کنید.می توانید به خوبی تحلیل وب سایت الکسا را مشاهده کنید و ببینید کدام وب سایت در کدام کلمه کلیدی از دیگران پیشی گرفته است.

از ابزارهای مفید دیگر الکسا بررسی میزان فعالیت کاربران هر کشور در سایت شما است.اینکه شما متوجه شوید از هر کشوری چند درصد کاربر به سایت شما آمده اند.

.

اول آموز

مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...