تاثیر زمان در راه اندازی کسب و کار اینترنتی !

هرچقدر دنیا به جلو پیش می رود بیشتر شاهد ظهور کسب و کارهای اینترنتی هستیم و این نشانه ی بسیار خوبی است که به شما ثابت می کند هرچه سریعتر باید کسب و کار سنتی خود را به  یک کسب و کار اینترنتی تبدیل کرده و یا اگر کسب و کار اینترنتی خاصی ندارید همین امروز به فکر راه اندازی آن باشید و از عنصر زمان قافل نشوید.

زمان و کسب و کار اینترنتی

تاثیر زمان بر روی پیشرفت یک کسب و کار اینترنتی بر هیچکسی پوشیده نیست و دلایل زیادی وجود دارد که به شما ثابت کنم که هرچقدر زودتر کسب و کار اینترنتی خود را اجرا کنید بیشتر به موفقیت نزدیک می شوید.برای مثال کسب و کار اینترنتی که یک سال پیش راه اندازی شده و حتی پیشرفت خیلی کمی داشته خیلی جلوتر از کسب و کاری است که امروز در فضای وب راه اندازی می شود که در ادامه دلایل این موضوع را به شما شرح خواهم داد.

زمان در تجارت آنلاین


گوگل تا چه حد به وب سایت های قدیمی اهمیت می دهد؟

اگر شما 2 سال پیش کسب و کار اینترنتی راه اندازی کرده باشید و آن را به مدت 1 سال رها کنید و هیچ فعالیتی روی آن انجام ندهید این از نظر گوگل به هیچ وجه قابل قبول نیست و این موتور جستجو به مرور زمان وب سایت شما را از صفحات اول خود حذف می کند.

هرچقدر هم که وب سایت شما در زمینه ای که فعالیت می کردید به همتا و بی رقیب بود باز هم از دید گوگل عدم فعالیت در سایت و عدم انتشار محتوای جدید و به روز شده قابل قبول نبوده و وب سایت های این چنینی به مرور زمان از نتایج جستجوی گوگل حذف شده یا به صفحاتی دورتر انتقال داده می شوند.

گوگل چندین سال است که دیگر تمرکز خود را از روی کلمات کلیدی برداشته و به مجموعه فعالیتهایی که یک مدیر سایت برای وب سایت خود انجام می دهد اهمیت داده و نمره وب سایت ها را بر این اساس به آنها می دهد.هرچقدر یک مدیر وب سایت از زمان راه اندازی وب سایت خود تا حالا مشغول به تولید محتوا،انتشار پست ها در صفحات اجتماعی و دیگر فعالیت ها کرده باشد گوگل اینها را به دید مثبت گرفته و برای این مدل وب سایت ها رتبه خوبی را در نظر می گیرد.

پست های قدیمی اهمیت بیشتری دارند یا پست های جدید

به طور قطع هر دو مدل پست اهمیت خود را دارند ولی شاید برای شما جالب باشد که پست های جدیدی که با متدهای سئو امروزی ارائه شود از پست های قدیمی که شاید هزاران بازدید در موتورهای جستجو داشتند با ارزش تر است.برای گوگل اهمیت زیادی ندارد که شما 3 سال از یک پست قدیمی تان می گذرد.

برای گوگل این مهم است که چقدر این پست قدیمی را به روز کرده اید و چقدر متدهای جدید سئو را در آنها به کار برده اید.پس عنصر زمان برای پست های قدیمی به عنوان یک آپشن مثبت نیست و حتی می تواند تاثیر منفی بر روی بازدید ها و نمایش آن پست در صفحات اول گوگل داشته باشد.

پست های قدیمی باید به مرور آپدیت شده و مطالب هرز آن حذف شده و حتی در مواردی مطلبی به مرور زمان نقض می شود و باید به کلی تغییر کرده و مطلب جدید جایگزین آن شود.اما هرچقدر این نکات رعایت شود و پست شما قدیمی تر نیز باشد اینها مکمل هم شده و پست و محتوای شما را به صفحات اصلی گوگل می کشاند.

زمان در تجارت آنلاین


چطور پست های قدیمی را بروز رسانی کنیم

شاید چندین سال پیش اگر شما مطلبی در زمینه یک کلمه کلیدی می نوشتید و تمام آن محتوا را از آن کلمه کلیدی پر می کردید به راحتی می توانستید مطلب خود را با دور زدن گوگل به صفحه اول گوگل برسانید.اما در سالها دیگر خبری از این نوع محتواهای هجو در فضای اینترنت نیست و مدیرانی که مطلب و محتوای این چنینی منتشر کنند قطعا با جریمه های سنگین گوگل روبرو می شود.

امروزه انتشار محتوای مناسب یکی از اصلی ترین پایه های یک کسب و کار اینترنتی است و بدون انتشار محتوای سئو شده و حرفه ای وب سایت شما جایگاه مناسبی نخواهد داشت.

اما در مورد پست های قدیمی نکته مهم این است که باید حتما به مرور زمان بازنگری شده و ویرایش و انتشار مجدد شوند.دلیل این کار این است که پست های قدیمی شاید ده ها مورد از موارد سئو را در خود نداشته باشند و همین باعث شود که از ارزش آن پست در دید گوگل کم شود.

برای مثال شاید پست های قدیمی شما لینک های داخلی نداشته باشد.لینک های داخلی که یکی از مهم ترین راه های افزایش ارزش محتوای یک وب سایت است برای هر پستی لازم است.

پس اگر پست های قدیمی شما لینک داخلی ندارد حتما باید ویرایش شده و این لینک های داخلی در آنها گنجانده شود.برای مورد بعد می توان استفاده نکردن از تصاویر بهینه شده در پست ها را مثال زد.شاید در گذشته قرار دادن تصاویر حجیم و ادیت نشده در محتواهای منتشر شده بسیار دیده می شد که امروزه از نظر گوگل نکته ای منفی به حساب می آید.پس بهتر است سری به تصاویر پست های قدیمی خود زده و آنها را بهینه سازی کرده و مجدد منتشر نمایید.

سرعت بالا آمدن یک وب سایت و محتواهای آن یکی از نکات مهم در راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی است.پس نباید اجازه دهید پست های قدیمی باعث کندی وب سایت شما شده و تاثیر منفی بر روی رتبه الکسا و رنکیگ گوگل شما بزارند.

زمان در تجارت آنلاین


افزایش هزینه راه اندازی کسب و کار به مرور زمان

یکی دیگر از نکاتی که در زمینه اهمیت زمان بر روی کسب و کار اینترنتی باید به شما دوستان عزیز متذکر بشم هزینه هایی است که هر ساله افزایش پیدا می کنند.درست است که راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی نسبت به کسب و کار سنتی هزینه ای بسیار پایین دارد اما شاید برای شما هم مهم باشد که همین هزینه های کم را نیز امسال پرداخت کنید تا سال بعد با افزایش قیمت آنها مواجه نشوید.

برای مثال راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی نیاز به دامنه و هاست داشته که این هزینه هر سال اضافه شده و بهتر است شما برای دریافت آن همین حالا اقدام نمایید.چه بهتر که دامنه خود را برای چندین سال رزرو کنید که هم از نظر اقتصادی به صرفه بوده و هم از دید گوگل دامنه هایی که برای چندین سال رزرو می شوند اهمیت بیشتری دارند تا دامنه هایی که هر سال تمدید می شوند.

با این کار گوگل متوجه ارزش کسب و کار شما برای خودتان می شود.شاید شما برای داشتن یک وب سایت نیاز به استفاده از وب سایت سازهایی داشته باشید که خدماتی را به شکل آنلاین به شما ارائه نمایند.اینها نیز به مرور زمان گران تر از سال قبل شده و بهتر است هرچه زودتر از آنها سفارش دهید تا هزینه کمتری متحمل شوید.

کلام آخر !

راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی نیاز به زمان داشته و موفقیت خود را یک روزه و یک ماهه کسب نمی کند.پس بهتر است هرچه زودتر زمان را در نظر بگیرید و کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید تا به مرور زمان مشکلات آن را رفع کرده و هر روز وب سایت خود را به روز تر و کامل تر نمایید.قطعا به مرور زمان تجربیات شما در زمینه کسب و کاری که راه اندازی کرده اید بیشتر شده و سودی که از فروش محصولاتتون می کنید روز به روز بیشتر می شود.به امید موفقیت شما

اول آموز

مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...