مزیت رقابت در کسب و کار اینترنتی چیست؟

مزیت رقابت در کسب و کار اینترنتی یکی از اساسی ترین اصول موفقیت در کسب و کارهای آنلاین است. این مزیت رقابتی دارای ترفندها و تکنیک هایی است که لازم است برای آغاز یک فعالیت اینترنتی با آنها آشنایی داشته باشید. ما در این مقاله به بررسی به روز ترین و دقیق ترین روش های خلق یک مزیت رقابتی پرداخته ایم.

مزیت رقابت در کسب و کار اینترنتی چیست؟

به وجود آوردن مزیت رقابت در کسب و کار اینترنتی شاید آنچنان هم کار دشواری نباشد. عمدتا با تمرکز و استفاده از کاستی هایی که در کسب و کار اینترنتی رقبایتان وجود دارد می توانید برای خود مزیت رقابتی پدید آورید. یک مثال ساده این است که فرض کنید رقیب شما سفارشات را 7 ساعته به دست مشتری می رساند. شما میتوانید تایم تحویل سفارشات تان را کمتر کنید و این امر می تواند موجب جذب مشتری و ایجاد یک مزیت رقابتی برای کسب و کار شما باشد.

مزیت رقابتی شامل هر فعالیتی می شود که شما را نسبت به کسب و کارهای رقیب محبوب تر و پرمتقاضی تر کند. مزیت رقابت در کسب و کار اینترنتی در اکثر مواقع با بهره گیری از ترفندهای بازاریابی اینترنتی نیز ایجاد می گردد.

از سری مزایایی که مزیت رقابتی برای هر کسب و کار اینترنتی به همراه دارد بیشتر دیده شدن و مورد توجه قرار گرفتن از سوی مردم است. شک نکنید که اگر شما نسبت به رقبایتان مزیت رقابتی مناسبی داشته باشید کاربران درمورد شما صحبت خواهند کرد و این سبب می گردد که نام کسب و کار شما میان افراد شهرت یافته و به همگان معرفی شود.

رقابت در کسب و کار اینترنتی


چگونگی ایجاد مزیت رقابت در کسب و کار اینترنتی

به جرات می توان گفت بهترین و مناسب ترین راه برای ایجاد مزیت رقابت در کسب و کار اینترنتی این است که به فعالیت های رقبای خود دقت کنید. وارد سایت آن ها شوید و ببینید که چه چیزهایی از محتوا گرفته تا نحوه ی ارائه خدمات و سرویس دهی آن ها به مشتریانشان جلب توجه می کند. 

چنانچه برایتان مقدور است حتی یکی از مشتریان آن ها شوید تا از چگونگی عملکرد پشتیبانی و سرویس دهی آن ها باخبر شوید. امکان دارد پشتیبانی ضعیفی داشته باشند یا محصولاتشان دارای گارانتی و خدمات پس از فروش نباشد. یا مثلا در مدت زمان تحویل سفارش به مشتریان عملکرد ضعیفی دارند. تلاش کنید که کلیه ضعف ها و نقص هایی که در رقبای شما وجود دارد را بیابید و در کسب و کار خود تقویت شان نمایید.


بارزترین مزیت رقابتی شما در کسب و کار اینترنتی تان چیست؟

پس فهمیدیم که وجود مزیت رقابتی در هر کسب و کاری امری بسیار مهم و تاثیرگذار می باشد. پس پیشنهاد می کنیم همین الان یک کاغذ و قلم بردارید و بر روی آن آنچه را که به نظرتان می تواند برای شما یک مزیت رقابتی ایجاد کند را بنویسید. مزیت رقابت در کسب و کار اینترنتی در واقع یکی از اولین گام ها در مبحث استراتژی دیجیتال در کسب و کارهای اینترنتی جهت ورود به بازار می باشد.

توجه کنید که در بحث استراتژی دیجیتال لازم است که اهداف و برنامه ‌های معین خود برای کسب و کار را به طور کامل وارد نمایید. ما در این مطلب به یکی از اساسی ترین بخش های استراتژی دیجیتال، یعنی مزیت رقابتی می پردازیم.

یک کسب و کار اینترنتی بایستی برای داشتن یک مزیت رقابتی با استفاده از توان و ظرفیت‌ خود، طرح یک خدمت نوین را در قالب محصول یا سرویس دهی و خدمات بیافریند و معرفی کند به گونه ای که نارضایتی و نیاز مشتریان کسب و کار رقیب را رفع و برآورده سازد. در عصر حاضر همواره شرکت‌ها با ارائه ترفند‌ها و تکنیک هایی بر آن می باشند که مشتریان کسب و کار رقیب خود را به دست آورند. مطالعات نشان می دهد که کوشش برای پدید آوردن مزیت رقابتی سابقه ای دیرینه دارد.

اشتباهی که معمولا اکثر مدیران کسب و کارهای اینترنتی مرتکب آن می‌شوند، اشتباه گرفتن خلاقیت در تبلیغات و مزیت رقابتی است. این دو عنصر با اینکه کاملا بی ارتباط به هم نیستند و می‌توانند در راستای هدف یک‌دیگر قرار بگیرند اما مفهوم مستقلی دارند. مزیت رقابتی تاکید بر خلق ارزش داشته و تبلیغات بر نحوه ارائه این ارزش تاکید می کند.

رقابت در کسب و کار


ما تاکید بر این مسئله داریم که اصولا مزیت رقابت در کسب و کار اینترنتی باید زمانی مطرح شود که در رابطه با رقبای خود تحقیق و تفحص کرده باشید. به عنوان مثال رقیب شما جدیدا یک محصولی را ارائه نموده و مشتریان فراوانی را نیز از این طریق جذب کرده است. دانستن همین موضوع اولین قدم در بررسی و تحقیق در مورد رقبا محسوب می شود. بررسی‌ رقبا جهت تعریف مزیت رقابت در کسب و کار اینترنتی به دو روش انجام می گیرد. 

در روش اول شما همانند یک کاربر عادی وارد سایت انها شده و در سرویس آنها فعالیت می‌کنید و با روند کار و خدماتشان آشنا می شوید. در همین روش این امکان برای شما فراهم می گردد که اطلاعات فراوانی را در رابطه با چگونگی ارائه محصولات و سرویس دهی مربوط به تبلیغات و بازاریابی اینترنتی بر روی سایتشان کسب کنید. نت برداری از نقاط قوت کسب و کارهای رقیب که موجب جذب مشتری برایشان شده، کمک شایانی در تعریف مزیت رقابت در کسب و کار اینترنتی شما خواهد داشت.

در روش دوم به منظور بررسی رقبا شما به عنوان یک مشتری وارد کسب و کار آنها خواهید شد. این روش ممکن است کمی دشوار و زمان ‌بر باشد اما مطمئنا نتیجه موثرتری را به همراه خواهد داشت.

به این نکته توجه داشته باشید که در تعریف مزیت رقابت در کسب و کار اینترنتی لازم است که از آنالیز فعالیت های رقبای خود نکته برداری کنید، نه اینکه فقط کاستی ها و نقص آنها را جبران نمایید. در مورد کسب و کارهایی که ارائه خدمات دارند نیز می‌توانید به عنوان مشتری وارد سایت شده و در مورد یکی از سرویس‌های آنان تحقیق کنید. نوع و کیفیت پشتیبانی و مدت زمان پاسخ ‌گویی دو رکن مهم بررسی خدمات آنلاین، در کسب و کارهای رقبا می باشد.


نکاتی در رابطه با تعاریف مزیت رقابتی

نکته قابل توجه دیگر اینکه تعریف مزیت رقابت در کسب و کار اینترنتی الزاما در قالب یک وب سایت فروشگاهی نمی باشد و هر نوع کسب و کار آنلاین می‌تواند مزیت رقابتی مخصوص به خود را داشته باشد. به طور مثال یک سایت خبرگزاری که در باب یک موضوع تحقیق و تفحص کرده و اخبار آن را سریعا و داغ داغ منتشر می‌کند، نسبت به وب سایت خبری دیگری که تنها گزیده ای از خبرهای آن موضوع را بیان می کند، برتری و ارجحیت دارد. یا مثلا یک وب‌ سایت آموزش آنلاین که خدمات و سرویس های آموزشی موثرتری را به کاربران خود ارائه می‌دهد، سرویس تبلیغاتی که قیمت مقرون به صرفه و پشتیبانی مطلوبی دارد، فروشگاهی که دارای گارانتی و ضمانت بازگشت وجه و کالا و خدمات پس از فروش می‌دهد، همه و همه نمونه‌های بارزی از مزیت رقابت در کسب و کار اینترنتی هستند.

online business


دقت داشته باشید که موارد ذکر شده از نخستین مراحل تعریف مزیت رقابتی محسوب شده و بیشتر به آغاز کار شما بر می‌گردند اما مزیت رقابتی شما بایستی در ادامه روند کسب و کار نیز موثر باشد و این نکته را هم نباید فراموش کنید که یک مزیت رقابت در کسب و کار اینترنتی دائمی و همیشگی نیست. در دنیای گسترده و بیکران بازاریابی به ویژه در کسب و کارهای اینترنتی باید قادر باشید از یک ارزش، مزیت رقابتی خلق کنید و به طور پیوسته آن را توسعه و گسترش دهید. 

همچنین ممکن است یک مزیت خلق شده توسط کسب و کارهای رقیب مهار گردد. در چنین مواقعی باید طرح جدیدتری بریزید و یا کمبودهای خود را بهبود دهید. نکته حائز اهمیت در این قسمت این است که مهار نشدن مزیت رقابتی تعریفی شما توسط رقبا ارتباط مستقیمی دارد با نوع جستجو و بررسی شما در مورد فعالیت های رقبا که پیش از این بیان کردیم. برای موفقیت لازم است که شما چندین مدل کسب و کار اینترنتی را بررسی نموده و حدالمقدور تاریخچه آنها را مطالعه نمایید و از شکست ‌هایشان درس بگیرید تا شما نیز بار دیگر اشتباهات آن ها را تکرار نکنید.

رقبا در کسب و کار اینترنتی


مزیت رقابتی پنهان در کسب و کارهای آنلاین

مزیت رقابتی پنهان در واقع ترفندی در بازاریابی می باشد که بدون تبلیغ خود، یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کند. در بخش های قبلی گفتیم که شما بایستی مزیت رقابتی مخصوص خود را معرفی نمایید و حتی تبلیغات خود را وقف آن کنید؛ اما شیوه دیگری وجود دارد که شما می توانید بدون تبلیغ خود، تفاوت بیافرینید. برای درک عمیق تر این مطلب به مثال زیر دقت کنید.


فرض کنید دو وب‌ سایت فروشگاهی آ و ب در یک زمینه مشترکی مشغول فعالیت هستند و خدمات مشابهی را در عملیات فروش و پشتیبانی ارائه می‌دهند، بودجه تبلیغاتی کاملا یکسانی هم دارند. محصولشان به فروش می‌رسد و هر دو بر روی کیفیت و کارایی مناسب خدمات خود تبلیغ می‌کنند؛ اما فروشگاه ب آمده و برای هر محصول خود ویدیو معرفی کاملی را در داخل سایت گذاشته است. این کار باعث می‌شود که مشتریان بسیاری را به خود جذب کند، 

چرا که مشتریان و کاربران پیش از خرید این اختیار را دارند که اطلاعات دقیق و کاملی را از محصول مورد نظر خود بدست آورند. نوشتن متنی در رابطه با معرفی محصول و همچنین جدیدا ساختن ویدیو راجع به آن می‌تواند بازدیدکنندگان و مشتریان وب سایت شما را توسط موتور های جستجو به شکل قابل توجهی افزایش دهد و این می شود جذب مشتری هدفمند بدون تبلیغات خود. این ترفند سه تعریف مزیت رقابتی پنهان، استراتژی دیجیتال و بازاریابی موتورهای جستجو را در خود نهفته دارد و موجب می گردد که کسب و کار فروشگاه ب که حتی ممکن است دیرتر از فروشگاه آ کسب و کار خود را آغاز کرده باشد، یک مزیت رقابتی پنهان نسبت به فروشگاه آ داشته باشد.

کسب و کار اینترنتی در ایران


اهمیت و ضرورت ایجاد مزیت رقابتی

متخصصان و کارشناسان این عرصه معتقدند که اگر مزیت رقابت در کسب و کار اینترنتی را ندارید، بهتر است اصلا به فکر رقابت نباشید!

در این بخش از مقاله می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم که به چه دلیل برای ورود به بازار کسب و کار لازم است که مزیت رقابتی داشته باشید. فرض کنید که شما همین امروز قصد راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی را در ایران راه اندازی کنید.

آیا تنها با تاکید بر اینکه می خواهید همچون یک فروشگاه آنلاین بزرگ، کل محصولات مورد نیاز مشتریان خود را ارائه دهید و خدمات و سرویس دهی مشابهی داشته باشید، می‌توانید در کار خود موفق شوید؟ صد البته که نخیر. فروشگاه‌های بزرگ اینترنتی به قدری بودجه دارند که به سهولت بتوانند در مورد هر مطلبی رتبه یک جستجوی گوگل بوده و مشتریان فراوانی را به خود جذب کنند. خوب پس در این بازار پر رقابت چه باید کرد؟ مزیت رقابت در کسب و کار اینترنتی دقیقا همینجا معنا می یابد. 

گفتیم که مزیت رقابتی می‌تواند در استراتژی شما باشد و از همان آغاز فعالیت خود بر روی آن کار کنید. به طور مثال کسب و کارهایی که صرفا بر روی یک موضوع کاملا تخصصی فعالیت دارند، در آن موضوع و زمینه حتی می توانند نسبت به یک فروشگاه آنلاین بزرگ نیز برتری داشته باشند. لذا توصیه می کنیم شما هم برای ورود به دنیای کسب و کارهای اینترنتی لازم است که حتما بر روی برنامه مزیت رقابت در کسب و کار اینترنتی و استراتژی دیجیتال خود وقت و انرژی لازم را بگذارید.

به سایت های بزرگ و پربازدید سر بزنید و کامل در مورد کارها و خدماتشان تحقیق و جست و جو کنید. دقت کنید که چه مزایای رقابتی نسبت به رقبای خود دارند که تا این حد توانسته اند موفق باشند و مشتریان فراوانی را له خود جذب کنند. مطمئن باشید که شما هم می توانید همچون وب سایت های پولساز و معروف ایرانی باشید اما به شرطی که دارای مزیت رقابت در کسب و کار اینترنتی خود باشید. امیدوارم از خواندن مطالب فوق لذت و بهره کافی را برده باشید و با خلق یک مزیت رقابتی در کسب و کار آنلاین خود به سرعت به موفقیت دست یابید.

avalamooz.com

مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...