کسب درآمد از اینترنت با فریلنسینگ

اگر کارمند هستید و یا از شغلی که دارید به خاطر حضور مدیریت بالای سرتان ناراضی هستید حتما این مطلب را تا آخر بخوانید.در این مطلب سعی می کنیم تا جای ممکن روش های کسب درآمد اینترنتی را از طریق آزاد کاری (فری لنسینگ) به شما آموزش دهیم.افراد زیادی از این روش برای کسب درآمد از اینترنت استفاده می کنند.

فریلنسر (آزادکار) کیست؟

فریلنسر به شخصی می گویند که در اصطلاح خودش مدیر خودش است.از دیگران پروژه دریافت کرده و معمولا به شکل دور کاری آنها را انجام می دهد.فریلنسر ها معمولا از طریق اینترنت، سفارش کاری را دریافت کرده و آن را بر اساس نیاز سفارش دهنده تهیه کرده و به او تحویل می دهند و هزینه آن را نیز به شکل آنلاین دریافت می کنند.

مزیت فریلنسر بودن چیست؟

از مزیت های اصلی فریلنسر بودن این است که شما خودتان شغلتان را انتخاب می کنید و خودتان تعیین می کنید که چه زمان هایی کار کنید و چه زمان هایی استراحت کنید.شخصی مدیر شما نیست که بالای سرتان باشد و نظاره گر کار شما باشد.شما آزاد هستید که حتی روزها استراحت کنید و شب ها مشغول به کار شوید.اگر میزان سفارش های دریافتی شما زیاد شد می توانید دیگر سفارش دریافت نکنید.

اگر احساس کردید که نیاز دارید تا سفارش بیشتری دریافت کنید می توانید سفارش های خودتان را بیشتر کنید و پول بیشتری دریافت کنید.فریلنسر بودن مزیت های زیادی دارد که از مهم ترین آنها همین آزاد بودن افراد نسبت به کارمندها و بازاری ها هست.

یک فریلنسر می تواند امروز به شمال سفر کرده و پروژه های دریافتی را تنها با داشتن یک اینترنت انجام دهد.می تواند در خانه بماند، می تواند به کافی شاپ برود و همزمان با گپ زدن با دیگران با یک لپ تاپ به کار خود نیز برسد.

فریلنسر


معایب فریلنسینگ چیست؟

یکی از معایب فریلنسینگ محدود بودن زمان افراد برای دریافت سفارش است.شما معمولا زمان مشخصی را باید صرف انجام یک پروژه کنید تا آن را تکمیل کرده و به سفارش دهنده تحویل دهید.در این مدت نمی توانید سفارش دیگری را انجام دهید و اگر نتوانید زمان خود را مدیریت کنید نمی توانید کسب درآمد اینترنتی خود را از فریلنسینگ افزایش دهید.

از دیگر معایب فریلنسر بودن وابستگی شدید به اینترنت می باشد.اگر شما یک آزادکار باشید قطعا بدون اینترنت نمی توانید سفارش دریافت کرده و کسب درآمد اینترنتی داشته باشید.فرض کنید در کشور چند روزی اینترنت به هر دلیل قطع شود (تجربه آن را چندین بار داشته ایم) ، حالا شما به عنوان یک آزاد کار بیکار شده اید و قطعا درآمدتان به صفر می رسد.

البته این موارد احتمال وقوع آنها خیلی کم است و نباید به خاطر ترس از این موارد تجربه خوب فریلنسر بودن را نداشته باشیم.مزیت های فریلنسینگ در مقابل معایب آنها آنقدر زیاد است که این معایب اصلا به چشم نمی آید.

freelancer

چطور یک فریلنسر شویم؟

برای اینکه همین امروز تبدیل به یک فریلنسر شوید ابتدا باید به این موضوع فکر کنید که چه تخصصی دارید تا آن را به دیگران ارائه دهید.یک فریلنسر باید حتما یک تخصص خاص داشته باشد تا بتواند از طریق آن از مشتریان سفارش دریافت کرده و سفارشات را به آنها تحویل دهد.اما نگران نباشید.هر شخصی حتما یک تخصص در زمینه ای دارد که بتواند به دیگران ارائه دهد.

یکی در زمینه طراحی سایت، یکی در زمینه تایپ، یکی در زمینه گرافیک، یکی در زمینه محتوا نویسی و تولید محتوا و ...

حتی اگر هیچ تخصصی هم نداشتید می توانید دوره های تولید محتوا را فرا بگیرید و از طریق تولید محتوا برای سایت ها به کسب درآمد خوبی برسید.برای یاد گیری دوره تولید محتوا می توانید به پکیج استاد محتوا در وب سایت اول آموز مراجعه نمایید.

اما نکته مهم اینجاست که بعد از اینکه تخصص خودمان را کشف کردیم و یا آن را یاد گرفتیم چطور باید تخصص فریلنسینگ خود را به دیگران ارائه دهیم؟ پاسخ این سوال خیلی ساده است.

شما می توانید از طریق وب سایت هایی که زمینه ارائه خدمات را به فریلنسر ها داده اند، اقدام به معرفی خود به عنوان یک فریلنسر کنید.در ادامه تعدادی از این سایت ها را به شما معرفی می کنم.اما قبل از آن باید توضیح بدهم که این سایت ها به چه شکل با شما و سفارش دهنده ها کار می کنند.

وقتی شما وارد این سایت ها می شوید ابتدا باید یک پروفایل برای خود بسازید.در این پروفایل ابتدا مشخصات فردی خود را وارد می کنید و سپس اقدام به معرفی خدماتی که می توانید ارائه دهید می کنید.برای مثال شما می توانید سفارش تایپ دریافت کنید.پس در قسمت خدمات سایت خود را به عنوان یک تایپیست معرفی کرده و برای کار خود یک مبلغی را تعیین می کنید.برای مثال شما برای هر صفحه تایپ فارسی بدون فرمول نویسی هزینه 800 تومان را دریافت و برای 100 صفحه تایپ 80 هزار تومان دریافت می کنید (البته این یک مثال است و من از هزینه تایپ اطلاع دقیقی ندارم).

حالا افرادی که نیاز دارند تا شخصی برای آنها کار تایپ انجام دهد وارد پروفایل شما می شوند.سابقه شما را نگاه می کنند و مشاهده می کنند که افرادی که قبلا به شما سفارش داده بودند به شما چه امتیازی دادند و آیا از شما راضی بودند؟؟؟

سپس مبلغی که شما بابت هر صفحه تایپ دریافت می کنید را مشاهده می کنند و بعد اگر از همه چیز راضی بودند به شما اعتماد کرده و سفارش خود را به شما می دهند.سفارش دهنده هزینه کل را به شکل آنلاین پرداخت می کند اما این هزینه در صندوق سایت باقی می ماند تا روزی که شما سفارش را تحویل دهید و سفارش دهنده کلید تحویل گرفتم را بزند تا هزینه به حساب شما بیاید.

اما شاید برای شما سوال باشد که این سایت ها این وسط چه سود و فایده ای از این کار می برند؟؟

سود این سایت ها در مقدار درصدی است که از معامله و سفارش دریافت می کنند.در هر سفارشی که در این سایت های فریلنسینگ دریافت می شود معمولا چیزی در حدود 5 تا 8 درصد یا بیشتر یا کمتر است.

فریلنسینگ

مزیت ثبت نام در سایت های فرینلسینگ چیست؟

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا باید در این سایت ها ثبت نام کنم و هزینه کمیسیون به این سایت ها بدم در صورتی که خودم می توانم خدماتم را در سایت خودم معرفی کنم و تمام هزینه را خودم بردارم؟!

نکته مهم در مورد این سایت ها این است که امروزه به شکل یک مرجع برای سفارشات فریلنسرها درآمده اند.این بدین معنی است که هر شخصی که نیاز دارد تا سفارشی را به دیگری واگذار کند بدون درنگ وارد این سایت ها شده و در دسته بندی مورد نظر تمامی افرادی را که در آن زمینه فعالیت می کنند را پیدا کرده و به فردی که دوست دارد سفارش را تحویل می دهد.

پس اگر شما هم به عنوان یک فریلنسر خدماتتان را در این سایت ها ثبت کنید احتمال دیده شدن شما خیلی بیشتر از زمانی است که برای خودتان سایتی داشته باشید.پرداخت کمیسیون در این سایت ها خیلی کمتر از چیزی است که شما فکر می کنید و ارزش آن را دارد.

فری لنسر

معرفی چند سایت برای فریلنسر ها

یکی از معروف ترین سایت هایی که زمینه ی بسیار مناسبی را برای فریلنسر ها به وجود آورده است سایت <انجام میدم> هست.این سایت در حال حاضر دارای دسته بندی های بسیار زیادی است که تقریبا تمامی خدمات راه دور را شامل می شود.شما در این سایت با عضویت دارای یک پروفایل شخصی و البته کاری می شوید که می توانید خدمات خود را به مشتریان معرفی نمایید.

وب سایت بعدی وب سایت <پونیشا> هست.این سایت نیز بستر بسیار مناسبی را برای فریلنسینگ به وجود آورده است.در این سایت نیز شما می توانید هم به عنوان یک فریلنسر ثبت نام کنید و یا به عنوان یک سفارش دهنده اقدام به سفارش کار خود کنید.

کلام آخر!

در این مطلب سعی کردم تا تمامی مزیت های فریلنسر بودن را به شما توضیح بدهم تا شاید با خواندن این مطلب دنیای جدید به روی شما باز شود و بتوانید با این روش در منزل خود کسب درآمد کنید.فریلنسینگ یکی از روش های قدیمی در زمینه دریافت و اجرای سفارشات از راه دور است که در ایران در حال گسترش بوده و هر روزه مدیران زیادی با این روش نیازهای خود را در مورد کسب و کارشان برطرف می کنند.

اول آموز

مطالب مرتبط...

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...